Straipsnių sąrašas

 

Pagal „Lietuvos radijo“ laidą „Kultūros savaitė“ 2014-07-19 (žiūrėti Mediatekoje, - nuo 35 minutės)


     Lietuvoje išlikusių dvarų kontekste Dautarai išsiskiria santūria, racionalia vokiška architektūra. Pagrindinis dvaro pastatas – tai XX amžiaus pradžioje pastatytas istorizmo bruožų turintis raudonų plytų mūras.

Po restauravimo

(spausti F5)

     2013 metų birželį duris lankytojams atvėrusio dvaro likimas prieš dešimtmetį buvo gana dramatiškas: sovietmečiu deramai neprižiūrėtas, nepriklausomybės metais neremontuotas dvaras buvo avarinės būklės. Tuo tarpu šiandien Dautarų dvarą paveldosaugininkai įvardija kaip restauruoto kultūros paveldo objekto pavyzdį, kuriame pavyko aptikti ir profesionaliai restauruoti gana nemažai ir gerai išlikusių vertingų autentiškų interjero elementų. Tikriausiai dvarą išgelbėti pavyko todėl, kad naujieji savininkai Gražina ir Antanas Juknevičiai – profesionalai. Naujoji savininkė Gražina Juknevičienė – restauratorė, todėl pati ėmėsi vadovauti restauravimo darbams. Restauravimo specialistė ir dvaro šeimininkų dukra parlamentarė Aurelija Stancikienė.

     Šiandien Dautarų dvare vyksta klasikinės muzikos koncertai, taip pat teikiamos kaimo turizmo paslaugos.

     Tad kuo įdomus ir unikalus Dautarų dvaras?

     Pasak savininkės Gražinos Juknevičienės, dvaras šioje teritorijoje stovi gana seniai. Tiesa, dėl istorinių aplinkybių dvaro kompleksas, jo pastatai keitėsi, o dabartinis išlikęs dvaro pastatas statytas XX amžiaus pradžioje.

 

f t g

PRAEITIS

praeitis

MENAI

menai 

KONCERTAI

pramogos

Mums ir Jums naudinga